راهبندهای اتوماتیک

اساس طراحی این راه بندها جلوگیری از عبور هرگونه خودروی سبک و سنگین مهاجم ، موتور سیکلت می باشد. این تعریف کاربردهای متفاوتی برای این راه بند ایجاد می کند:
– ورودی کارخانجات و مراکز تولیدی که خودروهای سبک و سنگین در آن مکان ها در حال تردد می باشند، از اماکنی هستند که به لحاظ حراست و نظارت بر عبور و همینطور کمترین آسیب پذیری راه بند، مطلوبیت خاص جهت نصب راه بندهای جاده ای را دارند.
– شرکت ها، سازمان ها و ادارات مهم و حساس، موزه ها،مجتمع های وابسته به سازمان های سیاسی و نظامی از دیگر بهره برداران راه بندهای جاده ای می باشند.
– می توان مراکز ویژه سیاسی، نظامی، استراتژیک را در مقابل حملات تروریستی به وسیله طرح های منحصر به فردی از این گونه راه بند ها، حفاظت کرد.
– این راه بندها در دو نوع تردد محدود جهت عملکرد در مواقع اضطراری و دیگری تردد مداوم ارائه می شود.
– به منظور پوشش همه نیازها، می توان در کنار راه بندهای جاده ای از راه بندهای بازویی و یا Bollard استفاده کرد.
– بخش های ثابت و متحرک دارای اسکلت فلزی ساخته شده از آهن آلات صنعتی و تیر آهن های قوی می باشد و باید در نظر داشت به منظور بهره برداری بهتر از این سیستم ها استفاده از فوندانسیون مستحکم و مهندسی شده ، نقش به سزایی دارد.
– سیستم این راه بندها هیدرولیک، پنوماتیک و الکترومکانیک بوده و قابلیت اتصال به هرگونه سیستم فرمان، وسایل هشدار دهنده و ایمنی را داشته و عملکردی با اطمینان بالا برای استفاده کنندگان ایجاد می کند.
– این راه بند توسط کارشناسان فنی شرکت پاناتین پارس و به وسیله پیشرفته ترین نرم افزارهای مهندسی مکانیک ، طراحی و شبیه سازی شده و تحت آزمایشات اولیه قرار گرفته است. در این طراحی ها همواره تلاش شده استانداردهای معتبر جهان رعایت شده و محصول تولیدی قابل رقابت با پیشرفته ترین سیستم های اروپایی و آمریکایی باشد.